WordPress
Версія 2.8.4 Ukrainian Edition

Семантична персональна платформа публікацій

По-перше головне

Вітаю. WordPress — це дуже важливий проект для мене. Кожний розробник та помічник додає дещо особливе в цю суміш, і разом ми створюємо дещо красиве. І я пишаюсь тим, що я є частниою цього. Тисячі годин було вкладено в WordPress, і ми присвячуємо себе його покращенню кожного дня. Дякуємо за те, що обрали WordPress частиною свого світу..

— Метт Мюлєнвеґ (Matt Mullenweg), WordPress.org

Український WordPress — це дуже важливий проект для України. Ми вклали в нього дуже багато зусилль, і тепер пишаємось тим, що наша держава має такий насправді класний продукт державною мовою. Я радий що ви, представник української інтернет-еліти, обираєте найважливіше — писати українською. Щиро дякуємо.

— Кирило Калугін, Kleinluchskueche.com

WordPress Ukrainian Edition — це новий якісний етап розвитку українського блоґґінгу. Попри всі труднощі й перешкоди, ми з гордістю переймаємо естафету від Kleinluchskueche.com і йдемо далі. Я радий, що попри все, ти - майбутня гордість української нації обираєш національний продукт. І працюєш заради примноження слави українського народу. Слава Україні!

— Варщук Богдан, Pavonine.com.ua

Інсталяція: славетне п’ятихвилинне встановлення

 1. Розархівуйте пакунок в вільну директорію.
 2. Відкрийте wp-config-sample.php за допомогою текстового редактора та заповніть параметри з’єднання вашою базою даних.
 3. Збережіть файл як wp-config.php
 4. Завантаже все на сервер.
 5. Відкрийте /wp-admin/install.php у вашому браузері. Це налаштує таблиці для вашого сайту. Якщо виникне помилка — перевірте ще раз wp-config.php, і спробуйте ще раз. Якщо помилка виникне знов — перегляньте форуми підтримкм, де можна знайти будь-які відповіді.
 6. Занотуйте наданий вам пароль.
 7. Скрипт інсталяції надасть вам адресу сторінки входу. Зайдіть в систему з ім’ям admin і наданим паролем. Потім ви можете змінити пароль, перейшовши на закладку «Профіль».

Оновлення

Перед тим як почати оновлення, зробіть резервні копії баз даних та файлової системи.

Оновлення з версії WordPress меншої за 2.8.4:

 1. Видаліть всі файли WordPress, збережіть лише ті, що ви змінили.
 2. Завантажте нові файли.
 3. Перейдіть в браузері до /wp-admin/upgrade.php.
 4. Чекали на ще щось? Це все!

Зміни в шаблонах

Якщо ви налаштовувати свої шаблони, певно ви вносили в них зміни. Для конвертування шаблонів версій до 1.2 перегляньте інструкцію з конвертування.

Для конвертування шаблонів та плаґінів до версії 2.7 і вище перегляньте інструкцію з конвертування.

Ресурси мережі

Якщо ви маєте запитання, що не розкриті в цьому документі, зверніться до численних мережевих ресурсів WordPress:

The WordPress Codex
Codex (Кодекс) — це енциклопедія WordPress, найповніше джерело інформації.
The Development Blog
Блоґ розробників — тут ви знайдете найсвіжіші новини та обговорення.
Планета WordPress
Планета WordPress - агрегатор новин, що відображає останні дописи з блоґів WordPress.
WordPress Форуми Підтримки
Якщо в вас виникло питання і ви не знайшли на нього відповідь, то форуми підтримки - саме те що вам необхідно. Тут ви можете задати власні запитання, на які дасть відповідь дуже велика і активна мережа.
WordPress IRC Channel
Нарешті, є мережевий канал чату, який призначений для обговорення серед людей, які використовують WordPress, і інколи підтримують теми. Wiki сторінка вище повинна скерувати вас в правильному напрямі.(irc.freenode.net #wordpress)

Системні рекомендації

WordPress це офіційне продовження b2/cafélog, над яким працював Michel V. Роботу було продовжено розробниками WordPress. Якщо ви хочете підтримати розробку WordPress — подаруйте нам щось.

Оновлення з іншої системи

WordPress може імортувати дані з великої кількості систем. Спочатку ви маєте встановити WordPress як зазначено вище.

XML-RPC та Atom інтерфейси

Тепер ви можете дописувати в Wordpress за допомогою таких програм як Windows Live Writer, Ecto, Bloggar, Radio Userland (що означає що ви можете користуватись Radio's email-to-blog), NewzCrawler, та багатьма іншими, що підтримують інтерфейс Blogging APIs! :) Дізнайтесь більше: XML-RPC підтримка (Codex).

Написання через Email

Ви можете писати навіть за допомогою звичаної електронної пошти! Щоб налаштувати цю можливість, перейдіть до розділу "Створення" і заповніть параметри з’єднання до вашого секретного акаунту POP3. Потім вам буде потрібно налаштувати wp-mail.php щоб періодично перевіряти цю скриньку. Ви можете робити це за допомогою задач Cron, або якщо це не підтримується, скористуйтесь численними сервісами моніторінгу сайтів — щоб вони періодично викликали wp-mail.php URL.

Написання легке: Будь-яка пошта, надіслана на цю скриню буде опублікована, тема буде використана як назва. Краще якщо ніхто не знає цієї адреси. Скрипт буде видаляти листи, що вже були опубліковані.

Ролі користувачів

Ми забрали використання рівнів користувачів, і замість цього ввели більш гнучку систему ролей (з версії 2.0). Ви можете дізнатись більше про ролі та можливості у Кодексі.

І наостаннє

Розповсюджуйте Любов

WordPress не має багатомільонної маркетингової кампанії або відомих спонсорів. Проте ми маєме дещо набагато краще — вас. Якщо вам подобається WordPress — розкажіть про нього друзям, або допоможіть встановити комусь не так добре обізнаному як ви. Або напишіть до авторів комп’ютерної преси.

Авторські права

WordPress розповсюджується за ліцензією GPL (див. license.txt). Переклад виконано командою Райдужного™.